Darmowa dostawa do paczkomatów i punktów odbioru ORLEN Paczka od 50 zł

7 powodów dla których warto używać mat ORTO

2021-11-05
7 powodów dla których warto używać mat ORTO

7 powodów dla których warto używać mat ORTO

Czy wiesz, że płaskostopie u dzieci to poważny problem, który dotyka aż 30% młodych Polaków? Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak ważna jest dbałość o stopy naszej pociechy. Tymczasem profilaktyka płaskostopia nie jest bardzo skomplikowana. Można ją z powodzeniem wykonywać we własnym domu i to praktycznie już od narodzin dziecka.

Początkowo będą to delikatne masaże stóp i staranie się o to, by nie zakładać dzieciom zbyt ciasnych skarpetek, rajstopek, śpioszków czy bucików. Dziecko musi mieć trochę luzu, aby swobodnie ruszać paluszkami stopy. Ważne też, by nie przyspieszać samego procesu chodzenia. Dziecko wstanie na nóżki, gdy będzie na to gotowe. Ten proces u jednych dzieci trwa krócej, u innych dłużej. Ale nie wspomagajmy go sztucznie jakimiś specjalnymi urządzeniami, które mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

A gdy dziecko zacznie już samodzielnie stawiać swoje pierwsze kroki warto kupić zestaw mat-puzzli ORTO. Dlaczego?

Oto 7 powodów dla których warto używać sensorycznych mat ORTO:

1. Profilaktyka płaskostopia

Specjaliści często podkreślają, że chodzenie boso po różnorodnych powierzchniach jest korzystne dla zdrowia dziecka i zapobiega płaskostopiu. Wystarczy 5-10 minut dziennie poświęcić na chodzeni po matach i ćwiczenia żeby zadbać o stopy dziecka.

Profilaktyka płaskostopia
Maty ORTO są bezpieczne

2. Bezpieczeństwo

Sensoryczne maty ORTO są bezpieczne dla dzieci, dlatego mogą być używane nawet przez dzieci, które dopiero zaczynają chodzić, ale także z powodzeniem mogą ich używać dorośli i młodzież. Brzegi maty są specjalnie wzmocnione, tak by maty nie rozłączały się podczas ćwiczeń i nie ślizgały się po podłodze. Maty ORTO mogą być też używane w przedszkolach i gabinetach fizjoterapii.

3. Opłacalność

Nabycie mat ORTO to wydatek, który procentuje. Kupując 8 mat-puzzli zyskujemy aż 0,5 m2 powierzchni do ćwiczeń i zabawy. Maty mogą być używane przez wiele lat i to przez wszystkich domowników.

Maty ORTO są opłacalne
Funkcjonalność mat ORTO

4. Funkcjonalność

Maty ORTO to nie tylko ćwiczenia stóp, ale także rozwój motoryki małej, koordynacji ruchowej, czy wzmacnianie odporności dzieci. Maty ORTO to także dobre narzędzie do integracji sensorycznej. 

5. Zabawa

Dzięki temu, że maty łączą się ze sobą jak puzzle dzieci chętnie po nie sięgają i same wymyślają jak co można z nimi ciekawego zrobić. Dlatego maty ORTO można wykorzystać w twórczej i konstruktywnej zabawie.

Zabawa na matach ORTO
Jakość mat ORTO

6. Jakość

Maty ORTO zostały wykonane w Rosji, gdzie zdobyły wiele nagród i wyróżnień. Do ich wytwarzania zastosowano nowoczesne linie produkcyjne i międzynarodową normę jakości ISO 9001:2015. Maty ORTO posiadają także certyfikat CE.

7. Higiena

Do mat ORTO został dodany środek przeciwbakteryjny, który zabezpiecza jej przed osadzaniem się bakterii na powierzchni. Struktura materiału nie dopuszcza do przedostawania się w głąb mat cząstek kurzu, dlatego puzzle cały czas zachowują doskonały wygląd i łatwo utrzymać je w czystości.

Higiena

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 50 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-30
Super obsługa zamówienie zgodne z opisem.
2023-08-21
Obsługa bez uwag
pixel