Darmowa dostawa do paczkomatów i punktów odbioru ORLEN Paczka od 50 zł

Muffik dla psa - Twój czworonożny przyjaciel Ci podziękuje

2024-05-06
Muffik dla psa - Twój czworonożny przyjaciel Ci podziękuje

Od jakiegoś już czasu w naszym sklepie sprzedajemy specjalny zestaw dla psów MUFFIK Happy Dogs. Zestaw cieszy się sporym zainteresowaniem, a ostatni komentarz Klientki, która kupiła kilka mat MUFFIK - jak sama pisze - nie dla dzieci, a dla swoich szczeniaków, skłonił nas do przestawienia dwóch wypowiedzi osób, które na co dzień zajmują się hodowlą i tresurą psów.

*****

Jako właściciel psów aktywnych w sporcie i hodowca Border Collies, od razu zauważyłam duży potencjał w matach sensorycznych MUFFIK. Już wcześniej stosowałam Wczesną Stymulację Neurologiczną (ENS), dla szczeniąt, które mają od 3 do 16 dni, więc dodanie mat sensorycznych do mojego programu hodowlanego było wręcz idealne. Kiedy szczenięta zaczynają dość dobrze chodzić, około 3 tygodnia życia, wprowadzam maty. Umieszczam je w wybiegu dla szczeniąt, aby mogły swobodnie po nich chodzić. Później mogę się bawić i rzucać jedzenie na maty. Chodzenie i zabawa na matach MUFFIK stymulują wszystkie zmysły szczeniąt, co bardzo wcześnie pobudza rozwój dobrej równowagi, umiejętności motorycznych, pewności siebie i odwagi. Widzę dużą różnicę w moich miotach po rozpoczęciu używania mat sensorycznych MUFFIK w wybiegu dla szczeniąt! Dla dorosłych psów maty sensoryczne MUFFIK są również bardzo przydatne do rehabilitacji, treningu rdzenia, treningu równowagi itp. Naprawdę uwielbiam maty sensoryczne!

Miriam Søndergaard, Trener psów od ponad 25 lat, Mistrzyni Świata w posłuszeństwie, Mistrzyni Nordycka, wielokrotna zwyciężczyni zawodów w posłuszeństwie. Hodowca od ponad 10 lat, hodujący psy do sportu, zwinności, posłuszeństwa, hoopers itp.

Zestaw Muffik Happy dogs

Hoduję Golden retriever od ponad 30 lat, z czego prawie 20 lat zajmuję się także terapią psów. Niektóre z moich szczeniąt przechodzą szkolenie, aby stać się przewodnikami i psami asystującymi. Na maty MUFFIK trafiłam, gdy moja suczka oczekiwała szczeniąt. Wychowując szczenięta, zawsze chcę przygotować je jak najlepiej do przyszłego życia. Chcę im dać jak najwięcej w okresie ich największego rozwoju, który spędzają ze mną. Zastanawiałam się, jak zrekompensować fakt, że podczas ich rozwoju większość czasu będą przebywać w mieszkaniu, a nie na zewnątrz. I wtedy wpadłam na pomysł użycia mat MUFFIK. Różnej twardości elementy i różne faktury, pozwalają szczeniętom przyzwyczaić się do różnych powierzchni. Jest to dla nich przygotowanie, aby w przyszłości, jako starsze psy, nie miały problemu z różnymi powierzchniami. Nasze doświadczenie jest całkowicie pozytywne. Szczenięta w ogóle się nie boją poruszać po różnych powierzchniach, robią to całkiem naturalnie. Natomiast wychowawcy naszych szczeniąt ze szkół szkoleniowych chwalą fakt, że mioty od nas nie mają problemu z żadnymi nierównościami, schodami, platformami itp.

Renata Hasilová, Stowarzyszenie Terapii Psów na Morawach Południowych, Czechy

*****

Źródło: muffik.com

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 50 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-30
Super obsługa zamówienie zgodne z opisem.
2023-08-14
Wszystko zgodne z opisem. Kolory i kształty super. Polecam
pixel