Darmowa dostawa do paczkomatów i punktów odbioru ORLEN Paczka od 50 zł

Przebudź zmysły i wzmocnij stopy: Profilaktyka płaskostopia z wykorzystaniem naturalnych powierzchni i mat sensorycznych

2023-06-21
Przebudź zmysły i wzmocnij stopy: Profilaktyka płaskostopia z wykorzystaniem naturalnych powierzchni i mat sensorycznych

Przed nami wakacje. To świetny czas do odkrywania natury na nowo. Oto prosty, ale skuteczny sposób, aby zadbać o zdrowie stóp naszych dzieci - chodzenie boso po naturalnych powierzchniach takich jak trawa, piasek i kamienie. Jest to nie tylko przyjemność dla zmysłów, ale również skuteczna profilaktyka przeciwko płaskostopiu, które coraz częściej doskwiera nie tylko dzieciom, ale także osobom starszym.

Chodzenie boso po trawie, piasku i kamieniach, czy innych bezpiecznych powierzchniach, to prawdziwa uczta dla naszych stóp. Te różnorodne powierzchnie stymulują receptory na skórze, poprawiają równowagę, wzmacniają mięśnie stóp i wpływają na prawidłowe ukształtowanie łuków stóp. Oprócz tego, dzieci uczą się rozpoznawać różnice w fakturze, temperaturze i oporze, co rozwija ich zmysł proprioceptywny.

Dziecko chodzi boso po kamyczkach

Niestety, w dzisiejszych czasach dostęp do naturalnych powierzchni może być ograniczony. Ale nie martw się! Istnieje rozwiązanie w postaci mat sensorycznych. Te innowacyjne maty posiadają różnorodne powierzchnie, które imitują trawę, kamienie, szyszki, muszelki i wiele innych. Dzięki nim dzieci mogą w bezpieczny sposób doświadczyć podobnych bodźców jak podczas chodzenia boso po naturalnych powierzchniach.

Mata sensoryczna MUFFK kamienie

Maty sensoryczne są zaprojektowane w taki sposób, aby dostarczać różnorodnych doznań dotykowych. Dzieci mogą stąpać po imitacji trawy, odczuwać fakturę kamieni, szyszek czy muszelek pod stopami i poznawać różnice między poszczególnymi powierzchniami. To nie tylko rozwija ich zmysły, ale również pozwala im bawić się, rozwijać koordynację i równowagę.

Zabawa na matach sensorycznych MUFFIK

Warto więc zachęcać dzieci do chodzenia boso po naturalnych powierzchniach. A czas wakacyjnych wyjazdów z pewnością temu sprzyja. Pobyt nad morzem, wyjście z dzieckiem na plac zabaw, parku czy lasu daje możliwość, chodzenie boso po zróżnicowanych powierzchniach. Jeśli jednak nie ma takiej opcji, maty sensoryczne stanowią doskonałą alternatywę. Wprowadzenie ich do codziennej zabawy i ćwiczeń przynosi liczne korzyści dla rozwoju sensorycznego i zdrowia stóp.

Zabawa w piaskownicy

Pamiętajmy, że stopy są fundamentem, na którym opieramy naszą postawę i ruch. Dając dzieciom szansę na poznawanie naturalnych powierzchni i korzystanie z mat sensorycznych, inwestujemy w ich zdrowie i dobre samopoczucie. Przebudźmy zmysły i wzmocnijmy stopy naszych maluchów, otwierając drzwi do fascynującego świata natury i mat sensorycznych!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 50 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-30
Super obsługa zamówienie zgodne z opisem.
2023-06-18
To już kolejne moje zakupy w tym sklepie i na pewno nie ostatnie, wysyłka ekspresowa a obsługa godna naśladowania polecam serdecznie
pixel